II Pielgrzymka do naszej Matki i Królowej na Jasną Górę

W niedzielę 20.09.2015 Strzeleckie Bractwa Kurkowe RP Okręgu Centralnego odbyły II pielgrzymkę do naszej Matki i Królowej na Jasną Górę.

W pielgrzymce której organizatorem jest Radomskie Bractwo Kurkowe uczestniczyło 80 osób wraz rodzinami z Bractw; kaliskie, sieradzkie, łódzkie, łaskie, świętokrzyskie, radomskie, warszawskie, łomżyńsko – drohickie, kozieradzkie i lubelskie.

Przewodnik oprowadził nas po muzeach klasztoru ukazując  piękno i bogactwo historii.

Po smacznym wspólnotowym obiedzie w restauracji klasztornej Kuchnia Polska i czasie wolnym na indywidualną modlitwę udaliśmy się na mszę.

Msza św. w kaplicy Matki Bożej przed Jej cudownym obrazem  w intencji braci i sióstr oraz  rodzin ze Strzeleckich Bractw Kurkowych Okręgu Centralnego została odprawiona przez o. Michała Legana w koncelebrze z kilkoma innymi kapłanami.

Po mszy uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, następnie w kaplicy MB odbyliśmy spotkanie z ks. abp Wacławem Depo – metropolitą częstochowskim.

Prezes Centralnego Okręgu BK Jan Klauza wręczył ks. abp. metropolicie odznaczenie brackie i podziękował za wspólną modlitwę podczas Apelu oraz udzielone nam Boże błogosławieństwo.

Po wspólnym zdjęciu z ks. abp i umówieniu się na kolejną III pielgrzymkę w III niedzielę września 2015 roku rozjechaliśmy się do swoich domów umocnieni na duchu i jedności brackiej.